ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4947657
*
nr 494 7657
Spegel
Solformad, höjd: 52
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2007
kl 16:52:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 13:32:44
1
200 kr
4/11 22:45:17
2
200 kr
4/11 22:45:56
2
250 kr
5/11 08:45:12
3
Vinnande bud
5/11 12:37:27
4
400 kr
5/11 12:38:17
4
500 kr
5/11 12:39:03
4
600 kr
5/11 13:29:29
4
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 494 7657
Spegel
Solformad, höjd: 52
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 13:32:44 | 1 | 200 kr |
4/11 22:45:17 | 2 | 200 kr |
4/11 22:45:56 | 2 | 250 kr |
5/11 08:45:12 | 3 | Vinnande bud |
5/11 12:37:27 | 4 | 400 kr |
5/11 12:38:17 | 4 | 500 kr |
5/11 12:39:03 | 4 | 600 kr |
5/11 13:29:29 | 4 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: solformad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58